פרוייקט “ענבלים” מגיע לחולון

נכס דיגיטלי

משפחות רבות לא מצליחות “לסגור את החודש” . לראשונה נפתחה בחולון בשיתוף מתנ”ס בן גוריון סדנא להתנהלות כלכלית לתושבי האזור- הסדנא כוללת 13 מפגשים משותפים, 4 מפגשים פרטניים, ובנוסף תקבלנה ייעוץ מקצועי לפי הצורך : יועץ תעסוקה ויחסים בתוך המשפחה.

מנתוני דו”ח העוני עולים ממצאים מדאיגים: יותר משפחות עובדות נחשבות עניות . ישנן משפחות שבסך הכול חסרים להן כלים להתנהלות כלכלית נכונה ובשילוב עם מוטיבציה טובה הן יכולות לצאת מהמשבר אליו נקלעו. אולם, ישנן משפחות רבות שמצבן מורכב יותר וצריכות סיוע מקיף ורב תחומי.

כדי לתת מענה גם לאוכלוסיות חלשות מרקע סוציו-אקונומי נמוך המתמודדות עם מגוון קשיים ולא רק בתחום הכלכלי – יצאנו בפרויקט חדש המציע סיוע מקיף במטרה להעלותן על דרך המלך ולהוציאן ממעגל המצוקה.

את הפרויקט מנהלת טל הרן: “זהו פרויקט מיוחד במינו ומושקעים בו הרבה מחשבה ומשאבים. אנחנו נפעמים מהתהליכים המדהימים שהמשפחות עוברות בסדנא. הן באות אלינו עם צרור קשיים ושרויות במשבר ובמצוקה ולאחר תהליך מופלא ולעיתים הדורש עבודה והשקעה – הן יוצאות חזקות ויציבות יותר”.

במסגרת הפרויקט נבנית תכנית הוליסטית עבור כל משפחה, אשר מאפשרת לה להתמודד עם מספר חסמים בו זמנית, לנסות לפתור אותם ולהעלות את המשפחות על דרך חדשה. לתוכנית שלושה צירים מרכזיים: הציר הכלכלי – ניהול התקציב המשפחתי, איזון ההוצאות וההכנסות והסדרת החובות, הציר התעסוקתי – יציאה לעבודה ו/או הגדלה או שיפור של עבודה קיימת. לאלו נוסף גם הציר המשפחתי – שיפור ערוצי התקשורת בין בני הזוג ומול הילדים. הפרויקט משלב תשעה מפגשים קבוצתיים, ארבעה מפגשים פרטניים, וכן מפגשי ייעוץ וטיפול פרטני על פי צורך בתחום הזוגי, התעסוקתי ו/או הכלכלי.

בחזרה לחיים

משפחות שמסיימות את הסדנא מספרות על חוויה ששינתה את חייהם. משפחת ל’ מירושלים: “הגענו לסדנא כשהיינו כבר אבודים לגמרי. לא האמנו שנצליח לצאת מהסיטואציה אליה הגענו. האמת? באנו מאוד סקפטיים לסדנא. משפחת ל’ מתארת את השינוי שחל במצבה עם כניסתה לסדנא: “קודם כל הבנו מיד שאנחנו בידיים טובות ומקצועיות. מנחת הסדנא נתנה לנו יחס אישי ולאט לאט הבנו מה הצעדים הדרושים כדי להיחלץ מהצרות. היום אנחנו בשלבי סיום הסדנא ומרגישים שקיבלנו את החיים שלנו בחזרה. הצלחנו להגדיל הכנסות, לצמצם את ההוצאות והחובות ואפילו הזוגיות שלנו יציבה ובריאה יותר. אנחנו רוצים להודות לפעמונים על ההזדמנות שנתנו לנו ועל האמונה וסיוע האישי לאורך כל הדרך”.

הסדנא הינה חינם לתושבי העיר. פרטים בטלפון: 03-9127100

נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support