האם פורום חולון מצנזר תלונות ותגובות תושבים?

זה התחיל כשמועות, לאחר מכן הגיע גם בצורת פניות לא מעטות שדרשו בדיקה – הנה הממצאים לפניכם

מאת: מערכת HCity
הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

כבר קרוב לעשור להקמתו של פורום חולון ע”י אתר Ynet של קבוצת ידיעות אחרונות, הפורום, אשר מנוהל ע”י תושבת העיר פלורה חממי קיבל אליו ברבות השנים המון פניות והיווה עם השנים את גוף התקשורת האונלייני כמעט אולי היחיד בעיר, זה ששימש את למעלה מ-200,000 תושבי העיר. זאת במקביל לכלי תקשורת אופליין כגון מקומוני “השקמה”, “גל גפן” ועוד.

עם השנים הפך השיח ליותר ויותר אונלייני והתקשורת הוירטואלית קיבלה הרבה יותר ביטוי, מאוחר יותר עם הגעת הרשתות החברתיות לנוף האינטרנט, גם הפורומים כבר כמעט ולא קיימים, ורוב השיח עבר למדיות חדשות כגון פייסבוק. גם פורום חולון השכיל לפתוח עמוד שכזה, אשר נכון לכתיבת שורות אלו מונה 8,697 חברות וחברים.

הודעת הפתיחה של פורום חולון בשנת 2005. צילום מסך

הודעת הפתיחה של פורום חולון בשנת 2005. צילום מסך

באופן טבעי, רוב השיח כיום מתבצע בעמוד הפייסבוק, כאשר הפורום עצמו באתר YNET כמעט שומם לחלוטין. גם התושבים, אשר העבירו את הבמה לפייסבוק, מצאו שם את הבמה לקבל חשיפה עבור תלונות, אירועים, חדשות וכיוב’.

לאחרונה, כמעט בכל קבוצה או עמוד פייסבוק העוסק בחולון החלה להתרוצץ שמועה כי מנהלת הפורום מצנזרת פניות ואף מוחקת תגובות תושבים. הדבר, שהחל כשמועה, הפך גם לפניות למערכת שלנו, עד שהחלטנו לברר את העניין והגענו לממצאים מעניינים.

אתמול פנה אלינו תושב העיר, ניסים ברכה, מבעלי הבר “ברוני” בכיכר ויצמן, בטענה שתגובתו בדיון על רעש נמחקה ע”י המנהלת.

הרקע לצנזור: בתאריך 15 בינואר 2015 עלתה לעמוד הפייסבוק של פורום חולון תלונה על רעש שיוצר הבר באיזור כיכר ויצמן, תלונה אשר התפתחה לדיון, במהלכו הגיב ברכה על הנושא. כעבור כמה שעות נמחקה התגובה ע”י חממי אשר לא הגיבה לבקשתנו להסביר מדוע.

נכנסנו לקאשינג של גוגל ושלפנו משם את התגובה שנמחקה, קצת טכנולוגיה אף פעם לא הזיקה 😉 תוכלו לראוות בצילומי המסך שלפניכם ולהשוות. לפני ואחרי המחיקה.

פורום חולון אחרי צנזור התגובה

פורום חולון אחרי צנזור התגובה

פורום חולון לפני צנזור התגובה

פורום חולון לפני צנזור התגובה

חשוד מאוד העניין של מחיקת תגובה של בעל מקום על תלונת תושבים, דבר שהוא א”ב בתקשורת. אחרת ניתן לחשוד שמתנהל כאן מסע רדיפה אישי אשר נעשה בצורה של תקשורת חד צדדית. שלחנו לפלורה חממי (מנהלת הפורום) את צילומי המסך וביקשנו תגובתה.

תגובתה של חממי לנושא לא התקבלה נכון למועד הפרסום.

אנו מביאים כאן את תגובתו של ברכה בדיון הרעש, כפי שנשלפה מהקאשינג של גוגל:

“שלום לכולם..שמי ניסים ברכה מבעלי הבר..זוג הורי המקסימים גרים ממש בקומה הראשונה שמעל הבר ולא מדובר בקשישים כבדי שמיעה! הבר כולו בנוי עם תקרות אקוסטיות ושום רעש לא זולג ממנו החוצה! כל מי שבאמת ובתמים סובל מרעש..מוזמן להזמין אותי לביתו ואם יתברר שאכן המקום מפריע את מנוחת השכנים נפעל בהתאם! העובדות הם אחרות לגמרי! הבר ממוקם בצומת הכי מרכזית בעיר חולון סוקולוב פינת קוגל…על עורק תחבורה ראשי!של אוטובוסים וכדומה ואכן הרעש שקיים באיזור נובע כתוצאה ישירה מהעובדה שזוהי הצומת הכי מרכזית בעיר.
אז אני באמת מציע לכל צרי העין שבחרו לגור במקום הכי סואן בעיר להכיר בעובדה שהרעש שמטריד אתכם הוא המיקום הגיאוגרפי שבחרתם לגור בו..ולא העסקים שמקיימים את העיר ותושביה.
בברוני יש מצד ימין תיבת דואר..אשמח לקבל לשם פניות רציניות בכל נושא.
לגבי תלונות הסרק..כוחות השיטור הונחו לחבור לבית המתלוננים ולשמוע האם באמת מדובר בתלונה של ממש או סרק…והפלא ופלא..אף מתלונן לא היה מוכן להזדהות וניתק את הטלפון!שבוע טוב לכולנו”

צנזורה? לא בבית ספרנו!

גם אתכם צינזרו? פנו אלינו ונבדוק.

תגובות

9 תגובות על האם פורום חולון מצנזר תלונות ותגובות תושבים?

 1. ערן פוקס ינואר 31, 2015 בשעה 1:06 pm

  גם כשהפורום נוהל בYNET הגברת פלורה חממי דאגה לחסום אנשים ולמחוק תגובות בעיקר כאלו שביקרו את תפקודו או בעצם את אי תפקודו של ראש עיריית חולון

  הגב
  • מיכאל ספטמבר 5, 2015 בשעה 8:50 pm

   הגברת פלורה חממי מעיפה כל אחד שלא מדבר בשבחו של ראש העיר מוטי ששון…
   או שלא באותה הדעה כמו דעתה…

   הגב
  • מיכאל ספטמבר 5, 2015 בשעה 8:50 pm

   הגברת פלורה חממי מעיפה כל אחד שלא מדבר בשבחו של ראש העיר מוטי ששון…
   או שלא באותה הדעה כמו דעתה…
   כמובן שאני אחד מאלה שהיא העיפה מפורום חולון…

   הגב
 2. פינגים: תלונות תושבים - חסימות וצנזורה בדף הפייסבוק של ראש העיר - HCity

 3. תומר מרץ 21, 2015 בשעה 3:08 pm

  צונזרה הודעה בפורום חולון על פיגוע חבלני בבית החולים וולפסון

  הגב
 4. דנה ספטמבר 5, 2015 בשעה 7:46 pm

  אכן לא רק שהפורום מצנזר תגובות , הוא גם דואג לקדם טוב מאוד עסקים בחולון שכולנו יודעים על מה מדובר כי זה נהיה באופן די קבוע , אני לא אהוב בשמות העסקים אבל לא קשה לראות באיזה מסעדות מדובר למשל… , מבלי התחשבות בשאר העסקים הקטנים בעיר שגדלים וצומחים בעיר הנהדרת שלנו
  חבל מאוד שנוצרה גם פה שחיטות ומאפיה מצד מנהלת הפורום!!!! בושה

  הגב
 5. חולונית לשעבר ספטמבר 6, 2015 בשעה 5:24 am

  הגברת חממי עושה גם שיימינג לאנשים בפורום ומשתפת השמצות של אנשים מבלי לבדוק את הדברים-לאחרונה העלתה השמצה של תושבת את מזכירה ביה”ס יבודי בעיר.
  כמו כן,
  הגברת חממי מקדמת בעלי עסקים לפי ראות עיניה. תתביישי!!!!!

  הגב
 6. ציון אוקטובר 28, 2015 בשעה 3:13 pm

  לא משנה מה תגידו על ראש העיר מוטי ששון
  בימים אלו שחצי מדינה משותקת ללא חשמל ועם תשתיות הרוסות.
  העיר חולון מרושתת עם תשתיות מתוחזקות ברמה גבוה ויעידו על כך הימים האלו שבכל העיר חולון לא נרשמה הפסקת חשמל אחת רצינית. כמובן שגם איזור התעשיה של חולון בתנופת פיתוח ללא שטפונות והפסקות חשמל.
  מר מוטי ששון
  המשך לפתח ולהעצים את העיר חולון
  כה לחי

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *