מהפך בחולון: לאחר 30 שנה, שי קינן נבחר לראשות העיר ויחליף את מוטי ששון

נכס דיגיטלי

לאחר 30 שנה, שינוי ברמה טקטונית בחולון – מוטי ששון מפנה את תפקידו לטובת מועמד צעיר ואמבציוני מטעם הליכוד – שי קינן. עם הרבה דברי כבוד והערכה לראש העיר שכבר ניתן להגדיר אותו כמיתולוגי בחולון, קינן נשא את נאום הנצחון שלו וגם כתב בעמוד הפייסבוק שלו, ואמר בין היתר את הדברים הבאים:

“תושבות ותושבי חולון – הלילה ריגשתם אותי עד דמעות ואני מבטיח לכם: אתם משימת חיי. לא אאכזב אתכם. חולון הייתה ותישאר עיר של אחדות, אחווה ורעות. עיר רבגונית, פלורליסטית וליברלית. ודבר אחד נוסף: לכל מי ששלח לי הודעות ברכה, אתם מרגשים אותי ואני מבטיח לחזור ולהגיב לכולכם. מפאת כמות ההודעות ייתכן וזה ייקח זמן, אנא קבלו את סליחתי”.

צפו בנאום הנצחון של שי קינן – ראש עריית חולון.

גם מוטי ששון, שחוגג 77 היום (מזל טוב! ) ראש העיר המיתולוגי אשר החליף את משה רום בתפקיד, ולאחר 30 שנות בראשות הערייה, נשא דבריו ואמר בין היתר “אני לרשותך”, על כך שיסייע לקינן בעבור כל ידע מצטבר עם 30  שנות, ולמי כמו ששון עוד יש ידע כזה? ראוי ומצופה מקינן ללמוד הרבה מששון ולהנחות אותו בראשית כהונתו כראש עריית חולון ולהוביל ביחד קדימה את העיר.

ששון נבחר במקום השלישי בבחירות הללו, קינן כמובן ניצח, אך גם המועמד מורן ישראל הגיע לפניו – אשר חרט על דגלו לייצג את הצעירים בעיר. כבר שנים מדובר על כך שחולון היא עיר קצת “מיושנת” ואין בה הרבה אטרקיות לצעירים, כמו למשל: מקומות בילוי, תחבורה ציבורית, דירות לצעירים ועוד. מה שמעיד על ההתעוררות הצעירה בעיר, שכבר התבססה ורוצה עיר אטרקטיבית יותר. מן הראוי שגם מורן ישראל (סיעת צעירים פלוס) יהיה פקטור בקואליציה הזאת, על אף הקופליקט הפוליטי בין הליכוד (שי קינן) לבין כחול-לבן (מורן ישראל), הבחירות מאחורינו.

ומי שחולוני יודע… חולון זו שכונה אחת גדולה 😉 כולם מכירים את כולם, כולם מדברים עם כולם, וכולם יכולים אפילו אחרי וויכוח קולני וסוער ואמוציונלי לתת חיבוק גדול לשותפם לוויכוח 😉 כי הוויכוח הוא על השקפת עולם ולא אישי, כאלו אנחנו החולונים…

מסתכלים על תוכן הדברים עצמם ולא על הנימה בהם הם נאמרים, במיוחד ילידי שנות ה-90\80, מה שהיה נקרא “חובתים” (חולון בת ים) באותה תקופה. כולנו שיחקנו ביחד במשחקי הוידאו בתוסס, כולנו אכלנו ביחד בפיצה הוליווד ובסירוקו, כולנו היינו נפגשים בטיול של יום כיפור בארגמן, לכולנו היה מדור אהוב בהשקמה, וכולנו (אני מקווה) עדיין עושים ריצות בגולדה, ומקללים את הכושלא***א של הפקקים ביציאה משדרות קוגל לכיוון איילון 😉

הדור הצעיר והאינטלקטואלי כרגע קיבל את המושכות לידיים, וכנראה הגיע הזמן, הנסיון הניהולי של שי קינן והיכולת לרתום גופים משפיעים ברמה הארצית איתו, יחד עם הגישה הצעירה של מורן ישראל וקינן יחדיו, בשילוב הנסיון והידע רב השנים של מוטי ששון – יכולים ליצור כאן משוואה שתהווה מקפצה לשלב הבא של חולון. וחולון….

וכאן נפתח סוגריים ונחזור שניה לשנת 2018, אתם יכולים לקרוא את הראיון המלא שערכתי עם שי קינן (קליק כאן) לפני הבחירות המוניציפליות הקודמות. אם אתם רוצים לראות את חזונו לעיר בשנים הקרובות.

זה הולך להיות ה-דבר הבא 😉

תעזבו אתכם מנבואות זעם של עיר חרדית וכל השטויות האלו, זה סתם בולשיט פוליטי לצורך קמפיין (שנגמר). לא יקרה נקודה. גם אם זברלו בעצמו יהיה ראש העיר.חולון זו עיר שבה כולם מדברים עם כולם, ומתייחסים לתוכן הדברים.

עוד שני אנשים שהייתי מכניס למשוואה אלו קרן גונן וניסן זכריה, אנשים מקצועיים מאוד, אנשים שאפשר מאוד להעיזר בידע המקצועי והנסיון שלהם בהרבה תחומים.

אז לסיכום, איך נאמר זאת בנימה החולונית: באמאשלכ’ם – תתגברו על הקונפליקטים, תשבו ותכנסו כל האנשים הטובים שליבם במקום הנכון לקואליציה, אבל גם תדעו לחתום על חוזה מספיק טוב כדי לנדף ממנה עסקנים במידת הצורך, וכאלו תמיד יהיו, בכל מפלגה. אינטרסים תמיד יהיו, ככה זה פוליטיקה, תפקידנו הוא לדעת לתמרן בין האינטרסים של קבוצות כח לבין מה שבאנו לעשות, למצוא את האיזון. וככה אני מאמין שתעשו בשנים הקרובות.

הערכה שלי: חולון הולכת למקום טוב ומתקדם יותר לתושביה בשנים הקרובות 😉

נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support