ראיון עם אורי גולן – חנות הסלולר טק-מובייל חולון

נכס דיגיטלי

בעידן רווי סלולר, יצאנו לחפש מעבדת תיקונים וחנות סלולר טובה ואמינה בחולון, אחת מהן היא טק-מובייל ברחוב סוקולוב ל אורי גולן המקבל המון פידבקים חיוביים ברשתות החברתיות ופרגון חלקחות מרוצים, לקחנו אותו לראיון על תחום הסלולר, מספר טיפים לרכישת טלפון חדש, כיצד מוצאים מעבדה טובה, וגם על רחוב סוקולוב שמשנה את פניו מקצה לקצה בימים אלו. כיצד זה משפיע על העסקים בעיר? הכל בראיון שלפניכם.

אז אורי גולן – טק-מובייל, ספר קצת באופן כללי על עצמך:

אני אורי גולן, נשוי ואב ל-3 ילדים. כל חיי גרתי בחולון, למדתי בגולדה מאיר שלימים הפך להיות “גולדטק”. כיום אני הבעלים של חנות הסלולר טק מובייל, הנמצאת בסוקולוב 32 בחולון (וגם באינטרנט).

איך הגעת לתחום הסלולר?

אפשר להגיד שהגעתי לתחום לא בדרכים הרגילות. העיסוק הקודם שלי היה בתחומי האינטרנט, ובעיקר קידום אתרים ושיווק דרך האינטרנט. תו”כ העבודה הכרתי מספר עסקים בתחום הסלולר ותמיד התחום עניין אותי. התחום בזמנו עוד היה יחסית להיום דל מאוד, אך כבר אז עניין אותי הפוטנציאל האדיר שקיים יחד עם הטכנולוגיה שלא מפסיקה להתפתח. אם בזמנו היו מכשירי אייפון 4, ומכשירי סמסונג גלקסי 3 השחקנים המרכזיים (ואפשר לומר היחידים) בשוק, שהרי היום התחום הזה רחב מאוד עם שלל סוגי מכשירים והמון מותגים.

ככל שעבר הזמן ונשחקתי מתחומי האינטרנט, פזלתי יותר ויותר לתחום הסלולר שהיה (ועדיין) בהתפתחות אדירה. כניסת הסמארטפונים שינתה את חוקי המשחק וכיום הכל סובב סביב המכשיר הנייד. אפשר להגיד שלא יכולתי להישאר אדיש ולאט לאט נמשכתי יותר ויותר.

ואיך זה לעשות הסבת מקצוע?

ואוו, שאלה טובה. אפשר להגיד שלקח זמן להחליט וגם לא היה קל לבצע. אחרי הכל בקידום אתרים הייתי מרוויח יפה מאוד, ופתאום צריך למצוא דרך לוותר על פרנסה, להשקיע בתחום אחר ולחפש את עצמי כלכלית ומקצועית בתחום חדש. זה לא שעבדתי לפני זה בחנות סלולר וראיתי מה קורה שם, זה היה להיכנס למשהו בלי לדעת יותר מידי לאן אני צועד. עם כל זה, האתגר, העניין והרצון לעשות משהו שמשוך יותר הופכים את ההחלטה לשלמה יותר.

הדרך הטובה ביותר הייתה לעשות זאת בהדרגה, וכך עשיתי. קורסים של הכשרות בטכנאות, יחד עם מאות שעות לימוד עצמי וצבירות ניסיון. רכשתי את כל הציוד הנדרש וגם לאחר ההכשרות המשכתי להתמקצע בבית, וכל זה במקביל לעבודה שלי בתחומי האינטרנט. רק לאחר שהרגשתי בטוח מספיק פתחתי את החנות הראשונה. גם אז עדיין הייתי מקדם אתרים במקביל לעבודה הפרונטלית בחנות. בהתחלה היה מספיק זמן פנוי לשלב יחד.

אפשר להגיד בקצרה שהחנות הראשונה שלי בראשון לציון, הייתה שכר לימוד גדול עבורי. לפעמים דברים נראים פשוטים עד שנכנסים אליהם. פתאום הבנתי שלא הכל זה טכנאות כמו בכל עסק לוקיישן זה חשוב, יש המון ספקים, לקוחות, אלפי מוצרים, מותגים שונים, איכויות שונות, מוצרים שבכלל לא הכרתי ועוד. לקח זמן, שיפרנו מה שצריך והיום תודה לאל אני שמח שעשיתי זאת.

טק מובייל - חנות סלולר ומעבדת תיקונים בחולון
טק מובייל – חנות סלולר ומעבדת תיקונים בחולון

מה הקווים שמנחים אותך בעסק? מבחינה אתית\מקצועית.

קודם כל ולפני הכל להיות בן אדם. כל עסק קטן הפנים שלו הוא בעל העסק! כל עסק חייב לקוחות חוזרים וכמה שיותר, הלקוחות האלו יחזרו בגלל השירות, היחס והיושר. גם אם אפשר למצוא מוצר מסוים זול יותר, עדיין יהיה כדאי לחזור למקום עם שירות טוב, אמינות ומקצועיות! בעל עסק קטן חייב להיות בן אדם לפני הכל, להיות ישר ואמין, להיות סבלני, לתת יחס שווה לכל אחד, ובגדול – להיות בן אדם!

הדבר השני הוא, להביא רק מוצרים איכותיים עם כמה שיותר אחריות ושירות. הסמארטפונים אצלי למשל, רק יבואן רשמי!  לא משנה אם זה אייפונים, סמסונג או שיאומי (כמובן גם טאבלטים). תמיד יהיה אבא ואמא אם משהו קורה. אני לעולם לא מוכר מכשירים מחודשים/ מאוקטבים/ ביטולי עסקה וכו. כל הקומבינות האלו יש בשפע בשוק הסלולר, והם יישארו מחוץ לחנות שלי.

עוד נקודה חשובה מאוד אצלי, היא לנסות להביא את העסקה הכי משתלמת ללקוח. שירות טוב עם מחיר תחרותי אמור לעשות את העבודה. לא תמיד אפשר לתת את המחיר הכי זול (מסיבות רבות), אבל כן להישאר בטווח הסביר וכן לנסות להפוך את העסקה משתלמת בדרך אחרת, ואני אסביר:

נניח לקוח חיפש אייפון 14 יבואן רשמי, וכרגע המחיר שיש לי יקר יותר במאה שח מרשת אחרת, אני אשתדל לעשות דברים שהם לא יעשו. למשל העברת מידע ללא עלות, סידור המכשיר, הסברים וכו. פעמים רבות אנשים רוכשים מכשירים בכל מיני מקומות ואז מוצאים את עצמם עם מכשיר שלא הודלק אפילו, בלי סים ובלי הידע כיצד להעביר את המכשיר הישן לחדש. אצלי זה לא קורה, אני מוודא שהדברים יהיו ברורים ומסודרים.

אילו 2 דברים שאתה הכי אוהב במקצוע? ואילו 2 שפחות?

הדבר הראשון שאני אוהב זה את הלקוחות הקבועים שלי. אין כמו הלקוחות שלי אני תמיד אומר שזכיתי בלקוחות מדהימים. הלקוחות מפרגנים, כותבים המלצות, מגיעים תמיד עם חיוך וזה כיף לבוא לעבודה שיש הרבה לקוחות כאלו!

הדבר השני זה ההתפתחות והשינויים של התחום. כל פעם משהו חדש מגיע, כל פעם מתכוננים להשקה אחרת (אייפונים, סמסונגים וכו), תמיד יש למה לצפות ותמיד רואים דברים חדשים. התחום כיום גם מחובר עם גיימינג שהוא תחום מעניין בפני עצמו ועוד. אין כמו לנוע עם הזרם וכל הזמן להישאר מעודכן על השינויים והדברים החדשים שמגיעים.

מה שאני פחות אוהב זה להתעסק עם מכשירי סלולר ישנים מאוד. השבוע למשל שאל אותי מישהו אם יש לי סוללה לאייפון 5 (ולא אין לי כבר סוללה ישנה כזאת). המכשירים האלו כבר נראים ישנים מאוד ולא מעניינים, כאילו שייכים למאה אחרת. כמו כן הם גם עייפים וגמורים מאוד שעברו לרוב המון תיקונים, וכל דבר קטן יכול להרוס את המכשיר. אני מעדיף את החדש והמעניין על פני הישן שנגמר. עם זאת, כמובן שכל עוד יש חלקי חילוף למכשירים, כמובן שאני אסדר ואתן את השירות.

הדבר השני שאני פחות אוהב, זה שעות העבודה. אומנם אני נהנה בכל רגע שאני בעסק, אבל שעות העבודה של עסק כזה בהחלט רבות. לחזור בכל יום הביתה למשפחה בשמונה בערב, זה אומר שנמצאים פחות עם הילדים והאישה. הייתי שמח להיות כל יום בבית בשעה שש אחרי מקלחת, אך זה לא מתאפשר עם עסק כמו שלי. חופשות? לא פשוט עם עסק כמו שלי פתאום להיות סגור שבוע, אז החופשות קצרות יותר.

בעסק כמו שלי גם אם יש עוד ידיים שעובדות, עדיין צריך להיות כאן רוב הזמן. אפשר להגיד שכרגע אני מנסה למצוא לזה פתרון, ומנסה למצוא את הנוסחה המתאימה, גם להיות קצת יותר בבית אבל עדיין לשמור על אותה רמת שירות וזמינות. מאמין שבקרוב זה יקרה.

חנות הסלולר טק-מובייל חולון
חנות הסלולר טק-מובייל חולון

יש לך כמה טיפים כלליים לרוכשים טלפון חדש?

בגדול זה נושא שאפשר לכתוב עליו בלי סוף. יש לא מעט דברים שכדאי לבדוק אבל ההמלצה שלי תמיד לרכוש מכשירים בייבוא רשמי. אחרי שהחלטתם על תקציב/ נפח/ מעבד/ מותג/ מערכת הפעלה ועוד- חפשו את הדגם בייבוא רשמי. בצורה זו תדעו שאתם אכן מקבלים סמארטפון חדש, עם אחריות כמו שצריך ויש “אבא ואמא”.

עוד נקודה חשובה, לגשת למקום שאתם סומכים עליו ושם תוכלו לקבל שירותים נוספים כמו העברות מידע, אביזרים נלווים, הכוונה ועוד.

ואיך מוצאים מעבדת תיקונים מקצועית ואמינה? איך אפשר לדעת?

בגדול זה דיי קשה לדעת, אבל תמיד טוב ללכת עם המלצות של חברים/ משפחה, ולנסות לברר מניסיון של אחרים איפה כדאי לתקן מכשיר. לא מצאתם? תוכלו גם באינטרנט לקרוא ביקורות של המעבדות בסיבה שלכם ולפי זה לבחור לאן ללכת. יש המון חנויות ומעבדות סלולר וחיפוש קטן בגוגל/ איזי יפתח בפניכם אפשרויות רבות עם ביקורות והמלצות.

העיר קצת משתנה לאחרונה, ובמיוחד רחוב סוקולוב, איך זה משפיע?

אומנם אני לא באזור של העבודות ואני נגיש יותר. אני נמצא באזור שניתן גם למצוא חניות בסביבה ואפילו על סוקולוב. עם זאת קשה להתעלם מהעובדה שאנשים פחות מגיעים לאזור וזה מורגש. סוקולוב הוא רחוב אחד גדול וברגע שפוגעים במקטע אחד, גם שאר הסביבה נפגעת. לא פעם לקוחות מתקשרים ושואלים אם יש גישה לחנות ואני כמובן מיד אומר שאני בכלל לא באזור של העבודות. עם זאת, יש לא מעט עסקים יחסית חדשים שנמצאים בלב העבודות, אנשים אלו התעוררו בוקר אחד וגילו ששמו להם גדר מול החנות ואין כמעט מדרכה, שלא נדבר על חניות. ליבי עם עסקים כאלו שביום אחד ריסקו להם את הפרנסה ואין להם ממש עם מי לדבר.

איך נראה סדר יום ממוצע שלך?

קמים בבוקר יחסית לא מאוחר, בסביבות 6 וחצי, ומתחילים להעיר אתה הילדים שיתארגנו ויתחילו תזוזה לכיוון בית הספר. לאחר שהילדים והאישה כבר יצאו לעבודה/ בית הספר, אני מתארגן ויוצא לעבודה. בעבודה שלי כל יום נראה אחרת, יש ימים חזקים יותר וחזקים פחות, ימים של הרבה תיקונים וימים של הרבה מכירות מכשירים, ימים שנמכר יותר אביזרי גיימינג, ימים של הזמנות מהאתר שצריך לשלוח ועוד. בסביבות 8 בערב חוזרים למשפחה עד שנגמר היום, ולמחרת מתחילים יום חדש.

ראיון עם אורי גולן - חנות הסלולר טק-מובייל חולון
ראיון עם אורי גולן – חנות הסלולר טק-מובייל חולון

לסיום יש משהו שהיית רוצה להגיש לגולשים שלנו?

נראה לי שנגעתי ברור הדברים החשובים במהלך הראיון הזה, אבל אם יש משהו אחד שחשוב להעביר זה שסוקולוב עדיין חיה ובועטת. יש כאן המון עסקים נהדרים ולא צריך לחשוש להגיע לאזור. יש כאן המון חנויות מכל הסוגים, לכל דבר ובכל תחום. פשוט בואו לבקר 🙂 .

 • טק מובייל חולון:
 • כתובת: סוקולוב 32 חולון.
 • טלפון: 03-7676732
 • אתר אינטרנט: https://www.tecmobile.co.il

 

נכס דיגיטלי

15 תגובות על “ראיון עם אורי גולן – חנות הסלולר טק-מובייל חולון

 1. אורי בחור לעניין עם המון סבלנות. קניתי אצלו כמה פעמים מכשירים חדשים ותמיד השירות היה מעל ומעבר. אורי זה דוגמה נהדרת לאיך עסק קטן צריך להתנהל. ההרגשה שם היא תמיד שהלקוח לפני הכל ויעשו את המקסימום לתת המקסימום

 2. לא נתקלתי בכזה איש שירות
  ומקצועיות . אני מתקן ורוכש אצלנו שנים
  פשוט איש ישר ואמין ממולץ בחום

 3. יצא לי להיכנס אליו לתיקון מסך של אייפון 12, הבחור היה מקצועי אדיב וגם גבה מחיר הוגן,
  אשמח לחזור אליו שוב, יישר כח!

 4. אורי הוא אחד האנשים האמינים והמיקצועיים ביותר בתחומו.כבר שנים שאנחנו מטפלים בסלולר של כל המשפחה רק אצלו.גם המחירים שפויים אצלו. בקיצור אין מה לחפש מקום אחר בחולון שווה להגיע רק אליו אין הרבה אנשים כמוהו בתחום הסלולר.

 5. מקום עם אנרגיות טובות ושמחת חיים גם יש להם אחלה אתר של הזמנות אבל אני מעדיף להגיע פיזית כי אני גר קרוב וכיף להגיע לבקר שם

 6. החנות הכי טובה, השירות הכי טוב והכי אמין!! לא פשוט היום למצוא מקום אמין שקשור לסלולארי אבל אצל אורי זה האמון מעל הכל ❣️ ממליצה בחום

 7. אורי בחור אמין מקצועי אדיב מחירים סבירים ובאמת הכי חשוב שהוא באמת נותן שרות מהלב הלוואי ויהיו עוד אנשים כמוהו בתחום הסלולר

 8. אורי אלוף עולם. שירות אישי, אדיבות ומקצועיות. אפילו שלא גר בחולון אני מגיע עד לשם כל פעם במיוחד שאני צריך משהו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support