ראיון עם עורך הדין תומר בכר – המתמודד המוביל לראשות מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין

נכס דיגיטלי

עם כל הכבוד לבחירות הארציות בלשכת עורכי הדין, מי שבסופו של דבר דואג לעורכי הדין בשטח, ביומיום, הם דווקא המחוזות של הלשכה. העיר חולון שייכת למחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, יחד עם בת-ים, אזור, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, גבעת שמואל, קריית אונו, הרצליה ורמת השרון.

ניכר כי המתמודד המוביל נכון לכתיבת שורות אלו הוא עו”ד תומר בכר – מוכר מאוד בתחום הנזיקין מזה כעשרים שנה ופעיל בלשכה. כעת הוא מתמודד לראשות מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין שבין היתר אחראית גם על חולון. לקחנו אותו לראיון לתהות קצת על קנקנו, להבין את הלך הרוח ולהבין אילו שינויים הוא מתכוון להביא אל לשכת עורכי הדין. הראיון המלא לפניכם:

עו”ד תומר בכר, ספר קצת על עצמך

נעים מאד, אני תומר בכר, בן 49, נשוי +2, בעל משרד עורכי דין מוכר מאד בתחום הנזיקין, הרשלנות הרפואית והביטוח. מזה כ-20 שנה פעיל מאד בלשכת עורכי הדין, הן ברמה הארצית והן ברמה של מחוז תל אביב. ב-4 שנים האחרונות חבר ועד מחוז תל אביב וסגן יו”ר המחוז. בנוסף כיהנתי ומכהן בתפקידים רבים בלשכה לרבות חבר ועדת האתיקה הארצית, דיין בבית הדין המשמעתי של מחוז תל אביב, יו”ר ועדת נזיקין ויו”ר ועדת ביטוח לאומי במחוז, יו”ר לשעבר ומייסד ועדת האינטרנט, יו”ר לשעבר של מועדון הצרכנות של הלשכה ועוד. ב-20 שנה האחרונות סייעתי לאלפי חברים אשר נתקלו בבעיות כאלה ואחרות, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית. הכל תמיד בהתנדבות מלאה.

איך הגעת להיות עו”ד וספציפית בתחום הזה?

אפשר להגיד שגדלתי לתוך המקצוע והתחום. אבי עו”ד אלברט בכר ז”ל היה אחד מוותיקי תחום הנזיקין בארץ. לאורך כל הילדות שלי שמעתי ממנו סיפורים על תיקים ומקרים מעניינים שטיפל בהם במשרד וזה מאד דיבר אלי. העזרה ללקוחות שנמצאים באמצע החיים במצוקה בעקבות פגיעה קשה בתאונה או ממחלה, זה אחד הדברים המספקים ביותר מבחינה מקצועית ולכן מהר מאד הבנתי, שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים. זה היה ברור שאלך ללמוד משפטים באוניברסיטה ואמשיך לאחר מכן את הדרך של אבי ז”ל כעו”ד בתחום הזה.

מדוע החלטת לרוץ לראשות מחוז ת”א?

אני זוכר את המחוז שלנו כמחוז המוביל בארץ מכל הבחינות. זה היה הבית השני שלנו, עורכי הדין. השתלמויות מעניינות עם המון תוכן מעשי, כנסים עם מיטב המרצים, ימי עיון, אירועי תרבות והרמת כוסית פה ושם לפני חגים ומפגשי חברים, היו דבר שבשגרה. עורכי דין מכל הארץ היו מגיעים לאירועים של מחוז תל אביב. אבל לצערי, בקדנציה האחרונה ראיתי איך מחוז תל אביב המפואר מתדרדר וגוסס לאט לאט. הניהול הכושל של המחוז הביא אותנו למצב שבו למעשה כיום אין כמעט פעילות למען החברות והחברים. מבחינתי, לא יכולתי לשבת בצד יותר ולראות את המצב, לכן החלטתי להרים את הכפפה ולהתמודד על ראשות המחוז במטרה לשקם אותו ולהחזיר אותו לימיו הטובים במהרה.

עורך הדין תומר בכר
עורך הדין תומר בכר

מה השקפת העולם שלך, העקרונות המנחים וכיצד המחוז צריך להתנהל לדעתך?

מחוז תל אביב הינו המחוז הגדול היותר בארץ כיום והוא מונה כ-27,000 עורכות ועורכי דין, אשר אמורים לקבל ממנו שירות כדבר שבשגרה. אנחנו צריכים להתנהל כאיגוד מקצועי לכל דבר, אשר דואג לאינטרסים של עורכי הדין, לקידום המקצועי שלהם ומסייע להם בפתרון בעיות הקשורות למקצוע. עורכי הדין במחוז צריכים להרגיש שהם מקבלים את כל הכלים שהם צריכים, על מנת להיות טובים יותר בעבודתם. זה יקדם את כולם, גם את עוה”ד וגם את הציבור הרחב שצורך באמצעותם את השירותים המשפטיים ומקבל מהם ייצוג.

אילו תוכניות אתה מתכוון לקדם בלשכה ובמחוז ת”א?

אחד הדברים שאני הולך לשים עליהם דגש רב בקדנציה הקרובה הוא נושא השמירה על הפרנסה של עורכי הדין במחוז. אני מתכוון לנהל מאבק חורמה במסיגי גבול המקצוע, אשר מעבר לכך שהם פוגעים לעיתים קרובות בלקוחות עצמם, באמצעות שירות רשלני ולקוי, הם פוגעים לעורכות ועורכי הדין במחוז ישירות בכיס. מעבר לכך, אני מתכוון גם לקדם במסגרת היותי חבר במועצה הארצית של הלשכה (יו”ר מחוז הינו חבר אוטומטית גם במועצה הארצית), בחינה מחדש של כל נושא שכר הטרחה המינימלי המומלץ בתחומים מסוימים (מקרקעין למשל). אני שומע מקרים בהם עורכי דין נאלצים לעבוד בעבור שכר טרחה זעום וזה אסור שיקרה. אלה רק דוגמאות בודדות. יש לנו הרבה עבודה בנושא הזה. אבל כמו שאמרתי, בקדנציה שלי לא אתן לפגוע יותר בפרנסתם של עוה”ד במחוז.

מה לדעתך צריך להיות טיב הקשר בין המחוז לעו”ד?

עורכי הדין במחוז צריכים להרגיש שיש להם כתובת לכל שאלה, בעיה או בקשה. הם צריכים להרגיש מספיק חופשי לפנות לכל גורם במחוז על מנת לקבל סיוע בכל מה שצריך. במקביל, אני גם יודע שיש המון חברות וחברים שרוצים ויכולים לתרום מהידע והניסיון שלהם, לטובת כולנו ולכן בכוונתי לצרף עוד ועוד עורכות ועורכי דין שירצו בכך, לעשיה במחוז. בסופו של דבר אנחנו חייבים להיות פה בשביל כולם ומצד שני כל מי שרוצה להיות מעורב, חייב לקבל הזדמנות שווה.

מה עם כללי הפרסומת של עורכי הדין? לא הגיע הזמן לעדכן אותם קצת?

בהחלט! בעבר הייתי מעורב מאד בכל מה שקשור לעדכון כללי הפרסומת המותרת לעורכי דין, בין היתר כחבר בוועדת האתיקה וכחבר ועדת פרסומת. לפני כ-5 שנים הצלחנו במחוז לעדכן קצת את הכללים אבל זה לא מספיק. לכן, בכוונתי בקדנציה הזו לקחת את הנושא הזה ברצינות וסוף סוף לפעול להתאמת כללי הפרסומת המותרת לעורכי דין לשנת 2023. זה נמצא כבר בתוכנית העבודה שלי.

יחד איתך יש רשימה ארוכה של עורכות ועורכי דין שמתמודדים מטעמך לוועד המחוז. ספר לנו קצת עליהם…

אכן, הרשימה שלי לוועד מחוז תל אביב נקראת “אחדות בלשכה” והיא מורכבת מעורכות ועורכי דין מדהימים, אשר הסכימו לתת מזמנם ומרצם לטובת כל עורכי הדין במחוז. מדובר ברשימה מאוזנת מבחינת נשים וגברים. כך למשל, בחמישייה הראשונה שלנו יש 3 נשים ואילו בעשיריה הראשונה יש 5 נשים.

רובם המוחלט של עוה”ד ברשימה שלנו כבר היו פעילים בעבר בלשכה ובמחוז וגם הם מרגישים כמוני שמדובר בצו 8, לא פחות. לכן כולנו חדורי מטרה אחת והיא להחזיר את המחוז המפואר שלנו לימיו הטובים כמחוז המוביל בארץ.

ככל שנצליח להכניס יותר מקומות לוועד המחוז, כך יהיה לנו יותר קל לפעול ולקדם את הנושאים החשובים שעל הפרק. לכן חשוב ביותר שכולם ידעו שהם צריכים להצביע לא רק עם הפתק “תומר בכר לראשות מחוז תל אביב” אלא גם עם הפתק “רשימת אחדות בלשכה למחוז תל אביב”.

עורך הדין תומר בכר
עורך הדין תומר בכר

לסיום, משהו שהיית רוצה להגיד לגולשים שלנו?

אני רוצה לפנות לעורכות ועורכי הדין בחולון ובמחוז בכלל ולומר להם שיצאו להצביע עבורי לראשות מחוז תל אביב ועבור רשימת “אחדות בלשכה” לוועד מחוז תל אביב. ב-20/6/23 אנחנו מתכוונים לשנות סוף סוף את המצב העגום שאליו הגענו וזו הזדמנות שקורית רק פעם ב-4 שנים, כך שאם זה לא יקרה עכשיו, נאלץ כולנו להמשיך להתלונן גם ב-4 שנים הבאות.

מוזמנים לעקוב אחרי גם בעמוד הפייסבוק:
https://www.facebook.com/tomerbechartlv

 

נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support