יוזמה חולונית: עשרות מתנדבים מאמצים קשישים בודדים לקראת ראש השנה

נכס דיגיטלי

זה התחיל בתור פוסט בפייסבוק והפך ליוזמה נפלאה. עשרות צעירים תושבי העיר התגייסו כיד להנעים את חגי תשרי עבור קשישים בודדים ולעשות להם קצת חם על הלב.

מפיצים אור בחולון. עשרות תושבים הצטרפו לפרויקט הייחודי ״סיירת אור״ של התכנית ׳חיבורים חולון׳ והחלו לבקר בביתם של קשישים וקשישות בודדים בעיר לקראת ראש השנה ובמהלך חגי ישראל. הפנייה הנרגשת לתושבי העיר הביאה להכפלה של מספר המתנדבים ביחס לשנים קודמות.

בין עשרות התושבים שהתנדבו למיזם – אמהות וילדיהן, בני נוער, תיכוניסטים, מבוגרים ועוד, שהתרגשו מהפוסט ויבקרו ב 30 בתי קשישים בעיר, ושם ישירו וינגנו את שירי החג, יסכיתו לסיפוריהם של הקשישים ולפעמים גם יביטו באלבומים המשפחתיים. רבים מן המתנדבים ימשיכו להתנדב במיזם החברתי במשך שאר ימות השנה ויאמצו את אחד הקשישים פעם בשבוע לביקור אישי. הקשישים אינם כאלה שמוכרים לרווחה ואינם בהכרח אנשים נזקקים. אלה אנשים נורמטיביים אך בודדים.

טל חגי, מנהלת פרויקט ׳סיירת אור׳: ״ההיענות הייתה עצומה, כמויות המבקשים לעזור ולשמח הינה מדהימה, עד שתוך מספר ימים מספר המתנדבים הוכפל״ והוסיפה: ״קשה לסיים את המפגש ולקום מהספה, המתנדבים מרותקים לסיפורים האישיים שנפתחים ולרוב גם אף עין אינה נשארת יבשה. אלה מסוג המפגשים שנותנים לך פרספקטיבה אחרת על חיי היום יום. הנתינה הדדית – כולנו מרגישים מחובקים, התחושה היא כאילו זכית במשפחה חדשה״.

מספרת אפרת לוי, נערה בת 18 שמאמצת קשישה בכל ימות השנה: ״אנחנו מדברות הרבה. על התקופה שהייתה ילדה ועל העבר שלה. היא מציעה לי לאכול והאווירה ממש חמה ומשפחתית – זה מרגיש כאילו היא הסבתא השניה שלי ואני הנכדה״.

המיזם החברתי הייחודי מתקיים תחת התוכנית “חיבורים חולון” של רשת קהילה ופנאי, הפועלת תחת עיריית חולון וחברה ברשת קהילות ניצנים הארצית. מטרתה לייצר קהילה מקומית משגשגת על בסיס התרבות היהודית-ישראלית.

קרדיט צילום: קהילות ניצנים

מתנדבים מחולון מאמצים קשישים בודדים לקראת ראש השנה
מתנדבים מחולון מאמצים קשישים בודדים לקראת ראש השנה
נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support