חברת “יוניבו” רוכשת את השליטה בבית המרקחת “מדיפארם” בחולון ב-5.5 מיליון ש”ח

נכס דיגיטלי

חברת יוניבו – העוסקת בפיתוח, יצור ואספקת מוצרי קנאביס רפואי, רכשה 51% מבית המרקחת השוכן במיקום מרכזי ונגיש במרכז הארץ ומוכר קנאביס רפואי ישירות לצרכן ובמשלוח עד הבית.

הרכישה מהווה צעד נוסף במימוש אסטרטגית החברה להיות חברה עצמאית בעלת אחזקות בכל שרשרת הערך משלב הריבוי והגידול, דרך ייצור, הפצה ומכירה קמעונאית ישירות לצרכן הסופי.

היקף התמורה עבור בית המרקחת, שתוצאותיו צפויות להיכלל בתוצאותיה הכספיות של “יוניבו” נקבע על כ-5.5 מיליון ש”ח ועשוי להגיע עד 7 מיליון ש”ח. בנוסף, ל”יוניבו” זכות ראשונים לרכישת מניות השותפים ב”מדיפארם” בני ברק.”יוניבו”, העוסקת בפיתוח, יצור ואספקת מוצרי קנאביס רפואי, מודיעה הבוקר על רכישת 51% מבית המרקחת “מדיפארם” בחולון. במסגרת העסקה, שתמומן מכספי החברה בהיקף שנע בין 5.5-7 מיליון ₪, רכשה החברה גם את אתר הבית של בית המרקחת באמצעותו מבוצעת הפצה ישירה לבית הלקוח. כיוון שהשלמת העסקה צפויה עד סוף החודש הנוכחי, תהיה לה תרומה לתוצאות העסקיות של “יוניבו” החל מהרבעון השני של 2021.

“מדיפארם” הממוקם במיקום מרכזי בחולון הוא בית מרקחת רווחי שנכון להיום מוכר קנאביס רפואי באופן ישיר ללקוחות, במקום ועד הבית באמצעות האתר. בנוסף למכירת מוצרי קנאביס, מוכר “מדיפארם” מגוון רחב של תרופות עם וללא מרשם, מוצרי קוסמטיקה ומוצרי טואלטיקה. הכנסות בית המרקחת ללא מכירת מוצרי קנאביס רפואי הסתכמו בשנת 2020 בכ-15.6 מיליון ₪, עם רווח נקי של 453 אלפי ₪. עם מכירת מוצרי קנאביס רפואי, התוצאות לשנת 2021 צפויות לשקף גידול משמעותי בהכנסות וברווחיות. כמו כן, ל”יוניבו” זכות ראשונית לרכישת מניות השותפים בבית מרקחת “מדיפארם” בני ברק. השלמת העסקה כפופה לתנאים מתלים, בין היתר, קבלת כלל האישורים הרגולטוריים וכן אישורי צדדים שלישיים.


עם השלמת העסקה, “יוניבו” תהיה מהחברות הבודדות בישראל בתחום הקנאביס הרפואי עם שליטה מלאה בכל שרשרת הערך, דבר שצפוי להגדיל את ההכנסות והרווחיות. החברה מחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לכ-140 בתי מרקחת בישראל וכן בעלת בית מסחר להפצה ישירה לכל חלקי הארץ ובעלת חוות “עמית” לגידול קנאביס רפואי.

רכישה זו משרתת את האסטרטגיה של החברה להיות חברה עצמאית בעלת שליטה מלאה בכל שרשרת הייצור החל מחוות הגידול, דרך הייצור וההפצה ועד להספקת מוצרי קנאביס רפואי עד לבתי המטופלים, לרבות במכירה ישירה באמצעות אתר אינטרנט. החברה בוחנת רכישות דומות על מנת להעמיק את נתח השוק שלה.


מנכ”ל ומייסד “יוניבו”, גולן ביטון: “כחברה מובילה בשוק הקנאביס הרפואי פעלנו להשלמת שרשרת הערך עד לצרכן הסופי באמצעות רכישת בית מרקחת מוביל ובכך להעמיק את הקשר עם הצרכן הסופי. אנו צופים כי רכישת ‘מדיפארם’ תאפשר לחברה להציג צמיחה בהכנסות וברווחים וכן להגדיל את נתח השוק. בנוסף, השליטה שלנו בכל שרשרת הערך מאפשרת לנו גמישות תפעולית מקסימלית וכן גמישות מחירים שנדרשת בשוק הקנאביס תוך שמירה על רווחיות. אנחנו ממשיכים לבחון שיתופי פעולה נוספים בישראל ובחו”ל מתוך מטרה לייצר ערך נוסף לבעלי המניות שלנו”.

“יוניבו” מפיצה את סל מוצריה בכ-140 בתי מרקחת ביניהם בתי מרקחת השייכים לרשת “סופר פארם” וכן בתי מרקחת פרטיים המנפקים קנאביס רפואי באופן ישיר מבית המסחר שנמצא בבעלות מלאה של החברה. לאורך כל שנת 2020 וכן לתוך 2021 החברה מרחיבה את מספר בתי המרקחת המוכרים את מוצרי החברה. “יוניבו” פועלת להגדיל את נגישות מוצריה באופן מתמשך על ידי התקשרויות חדשות עם בתי מרקחת חדשים וכן מקבלת היזון חוזר באשר למוצרים הנמכרים ובהתאם, מייצרת מוצרי קנאביס רפואי באיכות GMP על פי דרישות השוק.

מנכל יוניבו - גולן ביטון. צילום: גל זהבי
מנכל יוניבו – גולן ביטון. צילום: גל זהבי
נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support