חולונים אוספים לחיילים

נכס דיגיטלי
אוספים לחיילים. צילומסך
אוספים לחיילים. צילומסך

זה התחיל כסטטוס בעמוד הפייסבוק של בר הברוני בחולון ביום ראשון לקראת הערב, חדר האירועים של המקום הוסב לנקודת איסוף חולונית למען חיילי צה”ל הנלחמים בחזית. בתוך כמה שעות השמועה התפשטה כאש בשדה קוצים בעיר ועם מאות שיתופים – תושבי העיר נהרו בהמוניהם כדי להעניק מכל הלב לחיילים.

איפשהו בשעות הראשונות למבצע האיסוף עוד היה ניתן לראות את הרצפה בחדר האירועים של הברוני, אט אט הגיעו למקום מאות מתושבי העיר בכל שעות היממה, כולם עם מבט של נתינה בעיניים, נשים, גברים וטף, כאשר הם מביאים עימם ציוד, מזון, מכתבים ועוד.

כולם התגייסו למען המטרה, עובדי הבר, מתנדבים ממפלגת הצעירים, תושבים ובעלי עסקים מקומיים, כולם רצו לעזור ולתת. עשרות ארגזים החלו להערם בחדר האירועים של הברוני, הגובה כבר נשק לתקרה, ובכל שעות היממה אנשים לא מפסיקים להגיע, לעזור באיסוף, באריזה, בקיטלוג, בלוגיסטיקה.

תחושת ההרמוניה למען המטרה ניכרה לאורך כל התהליך, כיכר ויצמן הפכה בימים האחרונים לסוג של מוקד עליה לרגל מתוך הצורך לעשות את המעט שאנו יכולים למען הגיבורים שנלחמים בבחזית.

בעל הפיצריה בכיכר ויצמן מתגייס למען החיילים. צילומסך
בעל הפיצריה בכיכר ויצמן מתגייס למען החיילים. צילומסך

לאחר שלושה ימים מאסיביים של נתינה, היום בבוקר הגיע מבצע האיסוף לשיאו, כאשר פורד צה”לית הגיעה (בשתי נגלות, מרוב שהיו ארגזים) לרחבת כיכר ויצמן והחלה להעמיס ציוד ע”י המתנדבים. גם בשעות ההעמסה, ממש עד הדקה התשעים+תוספת זמן, אנשים ובעלי עסקים בסביבה עדיין המשיכו להגיע ולהביא ציוד ומזון לחיילים, עד כדי כך שהיו צריכים לחפש \ לאלתר ארגזים נוספים על מנת לארוז הכל.

הציוד הוצא מחדר האירועים אל הדק של הבר ע”י המתנדבים, שם קולטג לפי הפריטים שהחילו הארגזים, משם לפורד הצה”לית, משם לנקודת איסוף ארצית, ומשם… לחיילינו בעזה.

מחמם את הלב היה לראות את תושבי חולון נרתמים למען המשימה החשובה, כל אחד כפי יכולתו, את ההרמוניה המושלמת ששררה במהלך כל ימי העשיה, את רוח הנתינה, היוזמה והעשיה, והחשוב מכל איך כולנו מאחורי צה”ל!

אומרים שתמונות שוות אלף מילים, הנה גם גלריית תמונות קטנה מימי העשיה למען חיילי צה”ל.

 

 

נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support