תושבי קרית רבין נאבקים למען גן סיפור המטריה של רותי

נכס דיגיטלי

כחודש ימים מפגינים, נאבקים ומוחים תושבי קרית רבין בחולון כמעט בכל דרך אפשרית נגד החלטת העירייה להרוס את גן סיפור “המטריה של רותי” ולבנות במקומו גנים ומעונות. הגן, אשר מהווה פינה ירוקה מוקפת בבניינים, לא רק אשר מהווה את פינת הנחת והרוגע של התושבים אלא לטענת תושבי השכונה גם יגרום לעומסי תנועה כבדים בשעות הפיק, דבר אשר יהפוך את החיים בשכונה לסיוט ואף יגרופ לירידה בערך הנכסים.

גן סיפור המטריה של רותי. ריאה ירוקה מוקפת בבניינים
גן סיפור המטריה של רותי. ריאה ירוקה מוקפת בבניינים

מאבק התושבים שהחל כפניות לגורמים בעירייה ואף מחאה בפייסבוק, מהר מאוד עבר לשטח. בתאריך 1 בנובמבר יצאו קרוב למאה מתושבי השכונה להפגין מול בניין העירייה ולמחות נגד הריסת הגן, היינו שם כדי לשמוע את טענות התושבים ושם בפעם הראשונה החלה להחשף התמונה הגדולה: המאבק הוא לא רק על גן ציבורי – אלא על איכות חיים של שכונה שלמה.

תושבי קרית רבין נאבקים למען גן סיפור המטריה של רותי
תושבי קרית רבין נאבקים למען גן סיפור המטריה של רותי

הפגנת תושבים נגד הריסת גן סיפוריצאנו היום לשטח לשמוע את תושבי שכונת קרית רבין אשר הפגינו מול בניין העירייה נגד ההחלטה להרוס את גן סיפור “המטריה של רותי” ולהקים במקומו גני ילדים ומעונות. הכתבה המלאה מחר באתר.

Posted by ‎HCity.co.il – חולון באינטרנט‎ on Sunday, November 1, 2015

ביום שישי (6\11) אף יצאנו לשטח לצלם ולבדוק את העניין, יצאנו לשטח לבדוק ולצלם הכצעקתה מאחורי כל המחאה סביב הריסת גן סיפור ‘המטריה של רותי’, והתמונה התחילה להתבהר… אכן ניכר כי שטח הגן מהווה את פינת החמד של התושבים, הכל תחום בבניינים, והגן הוא בעצם הריאה הירוקה בתוך כל גיבובי הבטון והמתכת.

נקודת הרוגע של התושבים וילדיהם שכעת מאויימת גם היא להפוך לבטון ומתכת…

פקקים ברחוב שמעון אבידן. צילום שרה צדוק
פקקים ברחוב שמעון אבידן. צילום שרה צדוק

כותבת לנו שרה צדוק, תושבת השכונה: “תושבי קרית רבין מבינים שעושים צחוק מאיתנו? מי ישלים את הסכום של ירידת ערך הדירות שלנו? קופת העיריה? מי יפצה אותנו על איבוד הזמן בפקקים בתוך השכונה? קופת העיריה? מי חושב שתפקידו לחבל ברווחת תושבי העיר? מר ששון, האם זה תפקידך? בשביל זה נבחרת? עליך לבנות מבנה במקום המתאים לו ולא לתקוע פיל לבן לתוך שכונה פורחת ולהרוס לנו את איכות החיים.”

בתחילת השבוע (22\11) נערך מפגש תושבים בנוכחות ראש העיר מר מוטי ששון וכן אנשים מקצוע מטעם העירייה אשר ענו על שאלות התושבים במספר תחומים, בתחילת הכנס ביקשו התושבים להקרין בפני ראש העיר סרטון אשר הכינו עבורו ילדי השכונה בו הם מבקשים ממנו לא להרוס להם את הגן.

ניכר כי ראש העיר צפה בקשב בסרטון מתוך רצון להבין לליבם של התושבים, אך הסרטון שהוקרן רק בתחילת הכנס איבד מהאפקט שלו, שכן הדיון על הגן נקבע לסוף המפגש, מה שיצר שעה וחצי של חציצה בה השמיעו התושבים טענות בנושאים אחרים הנוגעים לשכונה.

ראש העיר צופה בסרטון שהכינו עבורו ילדי השכונה
ראש העיר צופה בסרטון שהכינו עבורו ילדי השכונה

קטעי וידאו מתוך המפגש אף עלו לקבוצת פייסבוק שנפתחה עבור המאבק. המפגש שהחל ברוח נעימה וטובה וכלל אנשי מקצוע רבים מטעם העירייה, החל להתדרדר בשלב הדיון על הריסת הגן. תושבים בזה אחר זה עלו והשמיעו טענות בפני ראש העיר ואנשי המקצוע אשר לטענתם זכו רק להתחמקויות, דבר אשר העלה את הדיון לפסים קולניים יותר משני הצדדים.

אנו מלווים את מאבק התושבים ועוקבים כמעט בכל יום אחר ההתפתחויות, מדברים ושמעים, ואכן ניכר כי מאבק זה חשוב ביותר עבורם, עבור איכות חייהם, ומן הסתם גם על ערך הנכסים שלטענתם צפוי לרדת בעקבות המהלך. בהחלט יש מקום לשבת ולשמוע ואולי גם לחפש חלופות שיהיו טובות לשני הצדדים. נמשיך לעקוב אחר התפתחויות.

גן סיפור המטריה של רותי. צילום יואב בן פורת
גן סיפור המטריה של רותי. צילום יואב בן פורת

מעיריית חולון נמסר בתגובה:

“גידול נרחב באוכלוסייה מביא עמו צורך בהוספת מבני ציבור ובכל מקרה מדובר בגינה שנבנתה לפני מספר שנים בקריית רבין בשטח שמיועד סטטוטורית להקמת מבני ציבור (שטח חום). הגן מראש היה מיועד להיות זמני עד שייווצר הצורך להקים מוסדות ציבור לרווחת התושבים.

ואכן, העירייה הציבה במקום שלטים עליהם נכתב כי מדובר בגינה זמנית לרווחת התושבים. לצערנו, שלטים אלה נעקרו ממקומם שוב ושוב ועל כן, לא כל תושבי השכונה היו מעודכנים במידע זה, וזאת על אף שמחובתם של בעלי הדירות לבדוק את התב”עות המאושרות סביב בתיהם טרם הרכישה. בעת הזו נוצר הצורך להקים מעון יום חדיש ומודרני לגילאי 4 חודשים עד שנתיים ו-9 חודשים, ועל כן הוחלט על מימוש התכליות המקוריות עבור הקמתו. מעון היום יכיל שש כיתות לרווחת ילדי קריית רבין בגילאים אלה (שנאלצו עד היום ללמוד בשכונות מרוחקות), כמו גם לרווחת שאר ילדי העיר.

המעון ייבנה רק על כמחצית מהגן הציבורי והחצי השני יוותר על כנו כגן ציבורי בשכונה עם מתקני משחק. יש להדגיש, כי בשכונה קיים גן סיפור גדול “שמוליקיפוד”, הכולל מתקני משחק, פסלים וספסלי ישיבה וכן גינות נוספות הכוללות מתקני משחק.

כמו כן, יש לציין כי סמטת השלום שבשכונה צפויה לעבור עבודות שיקום ופיתוח, דבר שיקל על התנועה ברחוב שמעון אבידן.”

נכס דיגיטלי

4 תגובות על “תושבי קרית רבין נאבקים למען גן סיפור המטריה של רותי

  1. כתודבת קרית רבין עלי להדגיש שוב ושוב שאין לנו השגות לגבי בנית בנייני ציבור, אך אל העיריה להיות אחראית להתאים את המבנה למקום. אחרי שכל האזור מלא בניינים אין אפשרות להרחיב את שני הכבישים הצרים החוצים את השכונה.אנשי המקצוע צריכים למצוא את הפתרון הנכון ולא את הפתרון הקל. לא ייתכן שיענו לנו אנשי “מקצוע” נמצא פתרון לתחבורה בשכונה אחרי שייבנה המבנה. זו תשובה של אנשי מקצוע?
    אם חייבים לקחת לנו את הפינה הירוקה היחדה והקטנה שידאגו לבנות מבנה שלא גורר אחריו עומס תנועה. השכונה לא יכולה להכיל 180 מכונניות נוספות פעמיים ביום. העריה וראשה יודעים שיש בעיה והם מתבקשים לא לקחת את הפתרונות הקלים ולמרר לכ 1000 תושבים את החיים.

  2. מסכים עם שרה קודם כל לפני שיוצרים בעיה צריך פתרונות ולא להקים מעונות ואחר-כך לחשוב מה יהיה עם התנועה בשכונה חבל שראש העיר שלנו הולך עם ראש בקיר והכל נגמר בכסף גם עם הוא פועל חוקית הוא צריך לעצור להפעיל שיקול דעת ולא להגיד יש לעיריה אנשי מקצוע שהחליטו וזה מה שיהיה רשמתי כבר בעבר לבנות לוקח זמן להרוס אפשר ביום אחד וזה מה שראש העיר עושה כרגע

  3. האטימות של עירית חולון ממש לא מובנת, טוענים לצורך בגני ילדים בשכונה בעוד השכונה ממש לא זקוקה להם, מתעלמים ממצוקת החניה וההתנוע ברחוב שמעון אבידן ובסמטת השלום, הקמת גני הילדים תפקוק את השכונה ו גרום פגיעה קשה הן בתושבי השכונה והן להורי הילדים אשר ישתמשו בשרותי גני הילדים.
    כאמור….. אטימות !

  4. נפגשו עם ראש העיר מר מוטי ששון ועוזריו בשכונת קרית רבין. תושבי השכונה העלו בפניהם את בעיית התעבורה בשכונה, ותוספת 6 גני פעוטות במקום הגן “המטרייה של רותי”. מר ששון התהדר בשינויים שנעשו בעיר וסביבתה לאחר שבדק לעומק כל דבר ועניין. לכן תמהני על דברי אדריכלית העיר שאמרה במפורש בנושא בעיית החניה והתעבורה ברחוב שמעון אבידן אני מצטט: “ראשית נבנה את הגנים ולאחר מכן נבדוק את ואו נפתור את בעיית התעבורה” האם ראש העיר מסכים לבנות מבלי לתת פיתרון הולם לנושא התעבורה? ובכלל לדברי אדריכלית העיר? מה קרה לשיטת הבדיקה קודם והבניה אח”כ? “מה יואילו חכמים בתקנתם” לאחר מעשה? ראש העיר ישנם פתרונות אחרים, תחשוב ותקבל החלטה אמיצה, יועציך הם כיועצי ……”אחיתופל עבורנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support