בית הספר דינור: הלימודים הושבתו במחאה על העסקת פועלים ערבים

נכס דיגיטלי

כבר קרוב לשבוע שתלמידי ביה”ס דינור אינם מגיעים ללימודים, הכיתות וחצר בית הספר ריקה וזאת במאחאה על עבודות לבניית גני ילדים באיזור אשר מבוצעות ע”י פועלים ערבים, לדברי ההורים ללא פיקוח מספיק והכל ליד הילדים. כל זאת יש לציין מגיע גם על רקע המצב הבטחוני הלא מזהיר במיוחד בזמן האחרון במדינה כולה. ההורים חוששים לשלום ילדיהם ואף לסביבת הלימודים שלטענתם בלתי אפשרית בתנאים שנוצרו כעת.

כיתה ריקה בביה"ס דינור. צילום: הועד המרכזי של ביה"ס דינור
כיתה ריקה בביה”ס דינור. צילום: הועד המרכזי של ביה”ס דינור

צעד נוסף אשר בו נקטו ההורים, ביום ג’ האחרון הגיעו עשרות הורים ולתמידים אל בניין העירייה במטרה למחות, הניפו שלטים וקראו למצוא פתרון לסיטואציה שנוצרה. כניסת ההורים התאפשרה לבניין העירייה והן התיינו עם גורמים מטעם.

רינת, אם לתלמידה בביה”ס דינור אף שלחה מכתב אל שר החינוך: “לכבוד כבוד השר נפתלי בנט, שמי רינת כהן אמא לנויה בת שמונה וחצי לומדת בכיתה ג’ 2 בבית ספר “דינור” בחולון. הייתי רוצה ליידע את כבוד השר על מה שאמור להתרחש בשטח בית הספר בימים הקרובים.

שטח בית הספר חולק כמעט לשניים, לקחו לילדים את רוב השטח הפנוי למשחק והעירייה מתכוונת להקים בו גני ילדים עקב מצוקת הגנים בעיר.

הבעיה היא כזו: א. איך אפשר שילדים ילמדו בתוך רעש של אתר בנייה עם קידוחים וחפירות ופועלים כל היום? זה מוציא מהריכוז על אחת כמה וכמה שגם ככה הכיתות צפופות וכל רעש של ילד אחר מוציא מהריכוז.

ב. אמורים להיכנס לעבוד פועלים ערבים , אמנם עם תעודות זיהוי כחולות אך עדיין ראינו מה קורה לאחרונה גם עם ערבים בעלי תעודות זהות כחולות שבלהט של רגע מחליטים לבצע פיגוע.

איך אפשר בכלל לעלות על הדעת את האפשרות הזו, לבנות גני ילדים בתוך שטח בית ספר בתקופת לימודים בשעות הבוקר ועם פועלים ערבים? אני לא מבינה אפילו איך עירית חולון ומנהל החינוך מאפשר למצב כזה לקרות.

הבנתי שהוועד של בית הספר שלנו פנה לעירייה ולמנהל החינוך בעיר, היה בישיבות וסליחה על הביטוח אבל “נפנפו” אותם מהר מאוד בהבטחה שיתגברו עם עוד שומר. אז אדוני כבוד השר, אותי זה לא מספק, עוד שומר על כמעט 600 תלמידים, אף הורה לא היה מסכים שילדיו ילמדו בתנאים כאלה, לא בתוך אתר בנייה עם כל הרעש ולא עם פועלים ערבים מתחת לאף.

כל הפניות שלנו לעירייה ולמנהל החינוך נענו בשלילה והבנייה אמורה להתחיל ממש בימים הקרובים. אנחנו ההורים במצב נואש, אין לנו למי לפנות ועם מי לדבר על מנת למנוע זאת, מדוע אי אפשר להזיז את הבנייה לתקופת החופשים והחופש הגדול?

בבקשה מצפים ממך לעזרה דחופה בנושא.”

הורים מביה"ס דינור מתדיינים עם חבר המועצה חיים זברלו. צילום יואב בן פורת
הורים מביה”ס דינור מתדיינים עם חבר המועצה חיים זברלו. צילום יואב בן פורת

כתבה לנו אורית בפייסבוק, אם לתלמידים מביה”ס דינור: “השביתה היא על כך שרוצים להכניס למתחם בית הספר פועלים ערבים שיכולים בכל רגע נתון לאבד עשתונות ולהחליט שהם מבצעים טבח בילדי בית הספר. אחד התרחישים הוא, שערבי יכול לחטוף טרקטור ולדרוס או לדקור או כל מיני תרחישי אימים.

בהתחשב בעובדה שבכל יום מתרחשים בישראל 2-3 מיקרים של פיגועים נגד יהודים , סביר להניח שזה יכול לקרות בכל מקום ובכל שעה.

בנוסף, הילדים יסבלו מרעש נוראי של מכונות וכלים כבדים כמו דחפורים, טרקטורים, מערבלי בטון, ויהיה קשה להם להתרכז ולהקשיב למורה .

אנו רוצים לדחות את הבנייה לחופש הגדול ועל כך מתקיימת השביתה”.

הורים לתלמידים מביה"ס דינור מול בניין העירייה. צילום יואב בן פורת
הורים לתלמידים מביה”ס דינור מול בניין העירייה. צילום יואב בן פורת

מכתב נוסף שהיגע לידינו שייך למקס, כך הוא כותב: “אני הורה ילדה כיתה ב’ מבית ספר דינור. מחר העירייה מתחילה לסכן את הילדים של בית הספר. מחר אמורה להיות התחלה של בניית גן על שטח של בית הספר. מה יהיה עם הילדים ???? אני לא מדבר על הראשים, על מנופים עם כבודה, הפועלים שיהיו שם הם ערבים. אך אפשר להביא אותם עכשיו במצב בטחוני כזה ולהשאיר אותם ביחד עם הילדים שלנו ????

אני שואל אותך, מר מוטי ששון : היית משאיר את הילדים שלך לבד עם הערבים??? מה דחוף לבנות את הגן עכשיו ??? אנחנו מבקשים עזרה מכל מי שיכול לעזור ולעצור את הבניה המסוכנת הזאת ! “


הצעד הבא בו נקטו ההורים היה היום בשעות הבוקר, קרוב למאה הורים וילדים הגיעו אל שער בית הספר במטרה לחות על העסקת הפועלים הערבים בשטח ביה”ס וליד הילדים. עשרות שלטים הונפו במטרה לגרום לשינוי בהחלטה זו.

אנו עוקבים אחר הנעשה. נמשיך לעדכן.

התוך הפגנת המחאה היום מול ביה"ס דינור. צילום: הועד המרכזי של ביה"ס דינור
התוך הפגנת המחאה היום מול ביה”ס דינור. צילום: הועד המרכזי של ביה”ס דינור

עריכה: 22.11.2015, הגיעה אלינו תגובת עיריית חולון:

“כידוע, עיריית חולון מחוייבת בהקמת 89 גני ילדים בעקבות חוק טרכטנברג, שמחייב את הרשויות המקומיות לספק גני ילדים החל מגיל 3. כחלק מכך, בונה העירייה גנים במקומות שבהם הוגדר צורך ונמצא שטח מתאים לכך, כמו במקרה זה.

לגבי הבנייה ב”דינור”: מסיבות בטיחותיות, ולא רק ביטחוניות, עיריית חולון יצרה הפרדה מוחלטת בין שטח העבודה לבין חצר בית הספר באמצעות הקמת גדר אטומה בגובה 3 מטרים ולבקשת ההורים הוקם חיץ נוסף ממתכת. גם כניסת התלמידים לבית הספר מופרדת לחלוטין מכניסת העובדים לשטח הבנייה. כל העובדים הינם אזרחי ישראל, שעברו את בדיקת אגף הביטחון העירוני ויש בידם אישור משטרה. בטחון הילדים והשמירה על שלומם עומד לנגד עיני הנהלת העירייה שלא תבצע כל צעד העלול לסכנם ולכן, מתוך הבנה לחשש ההורים, עיריית חולון שכרה מאבטח נוסף לבית הספר ושער נוסף יפתח מרחוב תרצ”ו, שבו אין בנייה, אשר יקל על עומס התלמידים מרחוב זלמן ארן שליד מתחם הבנייה. מרחב הילדים בבית הספר, גם לאחר הקטנת השטח, הינו מספק ועומד בדרישות משרד החינוך. למרות זאת, עיריית חולון מתכוונת להכשיר שטח נוסף בבית הספר, שאינו מנוצל כיום, לטובת הרחבת החצר. עבודות הבנייה אינן צפויות להפריע למהלך הלימודים שכן מדובר בסך הכל בבניית 4 כיתות גן בשתי קומות ולא בבניין רב קומות, שלצדו מנוף.

אנו מצרים על איומיהם של ההורים להשבית את הלימודים ומקווים כי יחזרו בהם. בימים הקרובים תיפגש ראש מינהל החינוך עם ההורים, אולם יודגש כי אין כל הצדקה – חוקית, מוסרית ומעשית –  למנוע מערבים ישראלים, שנבדקו וקיבלו רישיון עבודה כדין, לבצע את עבודתם. כמו כן, אין בכוונת העירייה להרוס את הגנים ברחוב תרצ”ו כפי שטוענים ההורים, אלא הכוונה היא לשפצם ולבנות מעליהם בית כנסת, על מנת שיתפנה ממקלט בית הספר “דינור”, בו הוא פועל כיום.”

נכס דיגיטלי

3 תגובות על “בית הספר דינור: הלימודים הושבתו במחאה על העסקת פועלים ערבים

  1. כל הכבוד להורים.
    ממש חוצפה מצד ראש העיר.
    הגיע הזמן שיתן למישהו אחר את המושכות ויפרוש.

  2. חחח העיריה למדה להשתמש באינטרנט, שיטת העתק הדבק עובדת אצלהם יופי, שישנו קצת את הנוסח ויתנו לנו תשובות אמיתיות ולא לכתוב את אותה תגובה מועתקת לכולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support