חבר הכנסת ושר האוצר לשעבר, יאיר לפיד הגיע לביקור בעיר

נכס דיגיטלי

ביום חמישי האחרון (21.1.16), נפגש יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, יאיר לפיד, עם כ-400 תושבי חולון והסביבה, לכנס שארגן מטה המפלגה בעיר, בראשותו של אילן גזית, בו פרט לפיד בפני הנוכחים את התוכניות שלו לעתידה של מדינת ישראל. הכנס, שנערך באודיטוריום שבמתנ”ס קליין, שבשכונת תל גיבורים שבעיר, הוא חלק מסדרה של ביקורים של לפיד, ברחבי הארץ כחלק מהמרוץ שלו לרשות ממשלה.

במהלך הכנס נשאל לפיד על המרוץ שלו לרשות ממשלה ואמר: “אנחנו צריכים לעשות הכול כדי שתהיה פה מדינה טובה יותר, וצודקת יותר. אני לא מכיר שום דרך אחרת, רק בעבודה קשה: ללכת ולפגוש את האנשים ברחבי הארץ, אחד אחד, ולהסביר להם איך אפשר ליצור פה עתיד טוב יותר וזה מה שאני עושה עכשיו”.

“בשנתיים של עבודה חכמה ונחושה של ממשלה אחרת, עם ערכים אחרים, עם תוכניות עבודה מסודרות בתחום המדיני בטחוני, בתחום החברתי ובתחום הכלכלי, אפשר להפוך הכל בשביל ליצור פה עתיד טוב יותר”.

יאיר לפיד בכנס תושבים. צילום יח"צ
יאיר לפיד בכנס תושבים. צילום יח”צ

לפיד דיבר עם התושבים על האירועים שהתרחשו בתקופה האחרונה במדינה שמעידים על המחדל השלטוני: “מנהיגות היא להגיד לאנשים “אנחנו כרגע פה, ואנחנו רוצים להיות שם”. אנחנו רוצים להתקדם, אנחנו רוצים לדאוג שיהיה פה טוב יותר, וזה לא קורה עכשיו, בכל התחומים. בתחום הביטחוני זה לא קורה, יש אינתיפאדת סכינים, וכמו שראינו בעבר, בסבירות גבוהה, הולך להיות עוד סבב בעזה. אנשים יושבים ויודעים שהביטחון האישי שלהם לא קיים, אבל לממשלת ישראל אין לה שום רעיון מה לעשות – זה מחדל שלטוני”.

לפיד הדגיש בפני הנוכחים שהמצב לא חייב להיות ככה, שיש דרך אחרת, שעם תוכניות עבודה מסודרות בכל תחומי החיים החשובים לאזרחי מדינת ישראל אפשר ליצור כאן עתיד טוב יותר: אני יודע שהתרגלנו, אני יודע שהתייאשנו, אבל אני אומר לכם שבשנתיים של עבודה חכמה ונחושה של ממשלה אחרת, עם ערכים אחרים, עם תוכניות עבודה מסודרות בתחום המדיני בטחוני, בתחום החברתי ובתחום הכלכלי, אפשר להפוך הכל. לנו ב’יש עתיד’ יש תוכנית עבודה, לכל אחד מהנושאים, תוכניות שיחזירו את התקווה. כי אנחנו – הישראלים – יכולים לחזור להיות: חזקים, ערכיים, חדורי מטרה, עובדים יחד בשביל ליצור פה עתיד טוב יותר.

יאיר לפיד במפגש עם תושבי חולון. צילום: יח"צ
יאיר לפיד במפגש עם תושבי חולון. צילום: יח”צ

במהלך הכנס ביקשו המשתתפים מלפיד להסביר על התוכנית המדינית שלו להפרדות מהפלסטינים: “הצגתי תכנית מדינית מפורטת בכנס באוניברסיטת בר אילן שדיברה על כך שגושי ההתיישבות כמובן יישארו בידינו – אריאל, גוש עציון, מעלה אדומים וירושלים. יהיה לזה מחיר, אבל ירושלים לא תחולק. אסור לחלק את ירושלים. ירושלים היא האתוס המכונן של העם היהודי. אני נגד צעדים חד צדדים, התנתקות שנייה לא תהיה. זה יהיה מו”מ קשה ויהיו לו מחירים, כי נצטרך לקיים חילופי שטחים. אבל אני לא אנהל את המו”מ פה על הבמה. זו הטעות של השמאל והימין שהכריזו על מה ועל מה הם לא ייתרו במו”מ עוד לפני שהתחיל – זה אחד מהגורמים שהביאו אותנו לקיפאון שבוא אנחנו נמצאים היום”.

עופר, תושב חולון שאל: אני אבא לילד אוטיסט בן 19. אני רוצה לדעת מה התשובה של יש עתיד לגבי אנשים בעלי מוגבלויות? “זה מעשה של עדינות ששאלת את זה בלי להזכיר את זה שגם אני אבא לילדה אוטיסטית בדיוק באותו גיל” השיב לפיד. “הגשנו כבר בכנסת הזאת והעברנו בקריאה טרומית את חוק האוטיסטים שמטרתו הקמת בתים למגורים, יצירת מקומות עבודה מתמשכת, שלכל אחד ואחת יהיה איך לחיות ושאתה ואני נדע בביטחון שהילדים שלנו מסודרים. כשהעברתי את חוק האוטיסטים עליתי על הבמה ואמרתי שהתפקיד שלי להיות פה לכל אלה שאין להם פה וקול לאלה שאין להם קול. זו משימת חיי במובנים מסוימים . אני עובד בזה כל הזמן ואמשיך לעבוד בזה”.

שר האוצר לשעבר יאיר לפיד במפגש בחולון. צילום: יח"צ
שר האוצר לשעבר יאיר לפיד במפגש בחולון. צילום: יח”צ
נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support