ביום שישי הקרוב (27.2) תיערך הפגנה נגד עושק הארנונה ברחבת המדיטק

נכס דיגיטלי

כחלק מהמאבק הארצי בעושק הארנונה, תערכנה ביום שישי הקרוב בשעה 13:00 הפגנות במקביל בכל רחבי הארץ, בחולון תיערך ההפגנה ברחבת המדיטק. בהפגנה, אשר אמורה היתה להתקיים בשישי שעבר (20.2) ונדחתה עקב תנאי מזק האוויר – יפגינו התושבים כנגד שיטת החישוב של הארנונה, גביית יתר בגין שטחים ציבוריים, העלאות תכופות וכן פיקוח ממשלתי על הרשויות ואופן התנהלתן בנושא.

כרזת ההפגנה כנגד עושק הארנונה בחולון
כרזת ההפגנה כנגד עושק הארנונה בחולון

חברי סיעת “מצטיינים בחינוך” וכן חברי “המשמר החברתי חולון” הצהירו כי יצטרפו למאבק ויובילו אותו בעיר חולון.

וכך אמרה לנו נועה צ’פליסקי, חברת מועצת העיר מטעם ‘מצטיינים בחינוך’:

במסגרת מאבק ארצי בעושק הארנונה , תערכנה הפגנות ברחבי הארץ במספר רב של רשויות ב 27.2 בשעה 13:00 .האזרחים כורעים תחת נטל הארנונה. אין שיטת חישוב אחידה והמדינה מאפשרת לראשי רשויות ומועצות להגדיל את הארנונה.

חולון נמצאת במקום החמישי בגובה הארנונה וסל השרותים נמוך. אגרת השמירה היא נטל נוסף על התושבים.

נכון שנושא האבטחה והשמירה הוא חשוב, אך רשות איתנה צריכה לממן את השמירה מכספי הארנונה אני מקווה שהצעקה הארצית תשנה את שיטת החישוב, המס המוטל על האזרחים ישנה פניו לטובת האזרחים.

מליאורה פור, מהמשמר החברתי חולון נמסר לנו:

  • “בהשוואה לערים בעלות דירוג סוציואקונומי דומה לחולון וגודל אוכלוסיה מעל 100 אלף ניתן לראות שחולון מובילה ביוקר הארנונה.
  • מכיוון שגודל הדירה הממוצע בחולון הוא הקטן ביותר, מדובר על גורם שמעצים את יוקר הארנונה בחולון, שכן יש משקל יותר גדול של תושבים שמשלמים ארנונה גבוהה ביחס לערים אחרות.
  • מבנה הארנונה הארנונה של חולון בנוי כך שמדרגות השינוי במחיר למ”ר מתחילות ממש מוקדם, כמה מוקדם? ב-50 מ”ר. בערים כמו תל אביב, הרצליה ורמת השרון המדרגות מתחילות ב-75 מ”ר, ולכן בעלי דירות קטנות בערים אחרות משלמים פחות מבחולון!”

אז נתראה ביום שישי בשעה 13:00 ברחבת המדיטק, אנחנו נהיה שם כדי לסקר.

נכס דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support